Daire içi cihaz bilgileri

Radyatörler

Odalarda Airfel panel radyatör, banyolarda da Airfel marka havlupan kullanılmıştır.

Beyaz Eşya Grubu

Dairelerde kullanılan mutfak cihazları Siemens ürünleri olup kullanma kılavuzu ve garanti belgesi üretici firma tarafından verilmektedir. Ürünlerin çalışabilir duruma gelmesi için servis çağırılmalıdır. 

İntercom Haberleşme Sistemi

Dairelerde, CM-02-NRLM2-C model İntercom Haberleşme ünitesi kullanılmaktadır.

 

 

İntercom ve Alarm Kullanma Bilgileri

Güvenlik Uyarıları :

Cihazınızın ve sizin güvenliğiniz açısından açısından aşağıdaki güvenlik kurallarına uyulması gerekmektedir. Lütfen bilgileri dikkatlice okuyunuz.
- Cihazı temizlemeden önce bağlantısını çıkartınız. Temizleme maddelerinin alkol içermediğinden emin olunuz. Cihazı kuru bir bez ile siliniz.
- Cihazınızı duvarda düz ve sabit bir yere yerleştiriniz.
- Olası bir elektrik şokunu önleme amacı ile orjinal kablosu dışında bir kablo kullanmayınız.
- Telefonunuzun içine yabancı bir madde sokmayınız veya elektrik şokuna neden olabilecek cihazlarla açmaya  çalışmayınız.
- Yetkili servis dışındaki kişilerin cihaınızı açmaları cihaza zarar verebilir.
- Lütfen arıza durumunda yetkili servise başvurunuz.

Özellikleri:

- Renkli  4 inch ekran
- Kapıyla konuşma ve kapı açma butonları
- Yüksek-Orta-Alçak zil seçeneği
- Monitor tulu ile görüntüyü açma
- Kontrast ve parlaklık ayarlama
- Tuş takımıyla kapıcı ve daireleri arama özelliği

Şifre ile Blok Giriş Kapısını Açma

Tuş takımı ile daha önce daire konuşma ünitesinden belirlenmiş olan şifreyi girerek kapıyı açabilirsiniz.

Daire İçi Kapı Alarmı

Dairenin içinde, daire giriş kapısının yanında bulunan interkom paneli üzerindeki manyetik kontak vasıtası ile bilgi almakta ve hırsızlık alarmını aktif veya pasif duruma getirmektedir.Buradan gelen alarm bilgileri, merkezi güvenlik otomasyon odasındaki panelden izlenmekte ve tehlikeli bir durum anında alarm vererek ikaz etmektedir.Bu bilgi doğrultusunda güvenlik ekibi kat malikine onay için geri döner. Panelin aktif hale gelmesi için kullanıcı şifresinin girilmesi gerekmektedir. Sistemin kurulması: Tuş takımından 71 tuşlanarak L1 ledi yanar ve sistem aktif hale gelir. Tekrar 71 tuşlanırsa L1 ledi söner ve sistem pasif hale gelir. Sisteme şifre girilmesi: 61- 1- 1(5 sn), 61-1-2(10 sn), 61-1-3(15 sn), 61-1-4( 20 sn)

Daire İçi Duman Dedektörü

Dairenin antre tavanında bulunan dumana duyarlı dedektör merkezi güvenlik otomasyon odasından izlenmektedir, tehlikeli bir durum karşısında alarm verir. Daire sahibiyle irtibata geçilir. Sistemin kurulması : Tuş takımından 72 tuşlanarak L2 ledi yanar ve sistem aktif hale gelir. Tekrar 72 tuşlanırsa L2 ledi söner ve sistem pasif hale gelir. Dikkat: Sistem daima aktif olmalıdır.

Daire İçi Gaz Alarmı

Dairenin mutfak tavanında bulunan gaz kokusuna duyarlı dedektör merkezi güvenlik otomasyon odasından izlenmektedir, tehlikeli bir durum karşısında alarm verir. Daire sahibiyle irtibata geçilir. Sistemin kurulması : Tuş takımından 73 tuşlanarak L3 ledi yanar ve sistem aktif hale gelir. Tekrar 73 tuşlanırsa L3 ledi söner ve sistem pasif hale gelir. Dikkat: Sistem daima aktif olmalıdır.

Daire İçi Isı Dedektörü

Dairenin mutfak tavanında bulunan ısıya duyarlı dedektör merkezi güvenlik otomasyon odasından izlenmektedir, tehlikeli bir durum karşısında alarm verir. Daire sahibiyle irtibata geçilir. Sistemin kurulması: Isı dedektörü duman dedektörü ile beraber çalışmakta olup sistemin kurulması duman dedektörü ile beraber kurulur.

Yağmurlama Sistemi

Yangın şartnamesi gereği dairelerde odaların duvarında (tavana yakın bir noktada), mutfak ve antrelerde asma tavanlarda ısıya duyarlı sulu sistem yağmurlama başlığı bulunmaktadır.

Daire Dış Kapısı ve Şifreli Anahtar Sistemi

Daire kapılarında yüksek güvenlikli MUL-T-LOCK çelik kapı kullanılmıştır. Kapılar 4 yönlü ve kancalı MUL-T-LOCK merkezi kilit sistemi ile donatılmıştır. Anahtarı izinsiz kopyalanmayan MUL-T-LOCK INTERACTIVE Barel'dir. Dairenizi teslim alırken size 5 adet INTERACTIVE (patentli) anahtar ve anahtar güvenlik kartı verilecektir. Bu güvenlik kartı ile anahtarlarınızı MUL-T-LOCK CENTER' larda çoğaltabilirsiniz. Bu anahtarlar izinsiz kopyalanamaz.

Daireye Özel Doğalgaz, Elektrik, Sıcak-Soğuk Su Sayaçları ve Kalorimetre

Daireye ait sıcak-soğuk su sayaçları ve kalorimetre şaft içerisinde olup, merkezi olarak okunacaktır. Su sayaçları tesisatı üzerinde basınç ayarlarını sağlamak için basınç düşürücüler ve balans vanası bulunmaktadır. Doğalgaz sayaçları şaft içerisinde olup katlardan okunacaktır. Doğalgaz sayaçları girişinde bireysel kesme vanaları vardır. Doğalgaz sayaçlarının abonelik işlemleri, kat malikleri adına Teknik Yapı tarafından yaptırılmış olup, kat sakini gelecek faturaları ödemekle yükümlüdür. Dairelere ait mutfakta kullanılan doğalgaz için kurumları tarafından konutla ilgili abone adına fatura edilecektir, merkezi su sayacı faturası, merkezi ısıtma ve sıcak su için kullanılan merkezi kazanın doğalgaz faturası kullanıma göre pay ölçer ile dairelere dağıtılacaktır. Elektrik sayaçları blokların bodrum katlarındaki elektrik odalarında bulunmaktadır. Elektrikli cihazlar ile oluşabilecek zararları önleyebilmek için, daire içi sigorta panosuna kaçak akım sigortası bulunmaktadır.

Uydu Yayın ve TV Sistemi

Odalardaki uydu yayın prizlerinden TV tarafına bağlantı yapılarak karasal yayınlar alınabilmektedir. Uydu yayın prizinin SAT tarafına daire sakinlerinin temin edeceği bir dijital cihazın bağlantısı yapılarak Türksat 1C ve Hotbird yayınları net bir şekilde izlenebilmektedir. Ayrıca Digitürk aboneleri, satın aldıkları Digitürk paketlerinin tamamına ve D-Smart aboneleri paketlerinin tamamına uydu yayın prizindeki SAT ucuna bağlantı yaparak ulaşabilirler.